МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

(048) 779-80-91

м. Одеса, вул. Пироговська, 7/9

[email protected]

Про нас

59 будинок офіцерів дислокується у місті Одесі, історичному центрі на вулиці  Пироговській 7/9.  
Історія 59 будинку офіцерів має етапи великого шляху, пов'язаного з розвитком Одещини.

8 листопада 1923 року в Одесі на вулиці Спиридонівський у будинку за №1, у присутності багатьох представників військових частин, трудових колективів міста та делегацій з Москви, було урочисто відкрито Будинок Червоної Армії та Флоту.  Приміщення колишнього гарнізонного збору було цілковито зруйновано у воєнні часи двадцятих років. Зусиллями групи ентузіастів Військово-наукового товариства та при активній участі Губернського виконавчого комітету, який виділив на будівництво Будинку Червоної Армії 400 червонців, почалось його поновлення. Грошовий фонд постійно поповнювався за рахунок підприємств та закладів міста, військових зборів від вистав та концертів армійських військових  самодіяльних колективів.
Велику допомогу надали робітники-деревообробники, які по вихідним дням обладнували приміщення.
Будинок  Червоної Армії та Флоту став, як культурно-просвітницький заклад, не тільки центром  творчої роботи та відпочинку для військ гарнізону і всього міста, але й фундаментом для будівництва армійської культури. У ньому розташовувались численні кабінети, аудиторії та зали. На нижньому поверсі розташовувалась бібліотека с затишними читацькими залами. Її фонди на той час мали 11тисяч томів, в тому числі 3 тисячі - воєнної літератури. 

Військово-історичний музей при Будинку Червоної Армії та Флоту був кращим на Україні у ті роки не тільки за кількістю експонатів, але і за їх цінністю. Всього у п'яти залах була  зібрана бойова зброя усіх часів - від стародавньої пращі до сучасної зброї початку двадцятого століття, зберігалось багато унікальних речей видатних  воєначальників. До 1 січня 1925 року музей відвідало 43 тисячі чоловік, більш половини з них - червоноармійці.  За 5 років діяльності закладу було відкрито школу заочного  виховання для командного складу,  кабінети допомоги  для тих,  хто готувався до вступу у інститути, лабораторії, зали де військовослужбовці  займались у радіогуртках, гуртках зв'язку, відпочивали в затишній  залі музичного салону, вивчали воєнну теорію, військові статути.  Було створено спеціальне  бюро з організації екскурсій, як для воїнів так і для  мешканців міста. Театральне бюро постійно проводило зустрічі  особового складу з творчими колективами міста.  За минулі роки цей культурно-освітній заклад  проклав шлях до штабу, у казарми та квартири командирів, а також мав великий вплив на  трудове населення міста того історичного періоду. На початку Великої Вітчизняної війни Будинок Червоної Армії та Флоту був розформований, а військово-історичний музей евакуйований з міста Одеси до Центрального музею Червоної Армії у місто Москву.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни у липні 1945 року 59 будинок офіцерів був знову сформований,  як Окружний Будинок Червоної Армії Одеського військового округу та розташовувався у будівлі за адресою вул. Карла Лібкнехта, 50. Нині це вулиця Грецька, 48 де знаходиться Одеський академічний  російський драматичний театр. В Окружному Будинку офіцерів з 1945 року працював самодіяльний драматичний театр, який мав великий репертуар (п’єси „Васса Желєзнова” М.Горького,  „Інтервенція”  Л.Славіна,  „Останній гудок” І.Гайдаєнко тощо). З 1952 року була створена оперна студія. У 1964 році студія отримала звання Народного оперного театру. На сцені Окружного Будинку офіцерів були поставлені опери „Євгеній Онєгін”, „Запорожець за Дунаєм”, „Катерина”, „Тихий Дон”.  

З листопада 1956 року будинок офіцерів отримав третю за історію свого існування будівлю  за адресою вул. Пироговська, 7/9.    
 У шестидесяті роки за ініціативою командуючого військами Одеського військового округу Маршала бронетанкових військ А.Х. Бабаджаняна було прийнято рішення про створення при будинку офіцерів музею історії військ ОдВО. Організаційну роботу по збору експонатів і створенню музею очолив генерал-лейтенант С.П.Васягін. Розробкою планів, підготовкою приміщень, збором експонатів і оформленням експозицій керував полковник у відставці Л.П.Корінь.  6 листопада 1967 року створений музей було урочисто відкрито.   З грудня 1978 року розпочалась капітальна реконструкція усієї будівлі закладу, яка була закінчена 8 березня 1980 року. З 1984 по 1985 роки на протязі восьми місяців була проведена капітальна реконструкція будівлі музею і розширення експозиційної площі.   5 травня 1985 року, у канун святкування 40-річниці Великої Перемоги, музей знову відкрив свої двері для відвідувачів, що виявилося великою подією в культурному житті міста-героя Одеси. 
 Це був досконало новий музей, і одесити його сприйняли як „військовий підрозділ”  Одеського військового округу і як „пам’ятка воєнної історії”.  
 На сьогоднішній день музей представляє до огляду більш як 6 тисяч експонатів, розміщених у 13 експозиційних залах та на відкритому майданчику військової техніки, освітлює події Кримської, Громадянської, Великої Вітчизняної та Афганської воєн, розвиток сучасних Збройних Сил України.  
За час свого існування особовий склад будинку офіцерів приймав активну участь у повсякденній життєдіяльності військ округу, Одеського гарнізону.  Талановита молодь серед військовослужбовців та мешканців міста мала можливість розвивати свої творчі здібності у різноманітних напрямках - у колективах народного та класичного танцю, музичної школи,  драматичному театрі, ансамблю пісні і танцю. Також існували курси масових професій: машинопису, в’язання, крою та шиття, моделюванню одягу, бібліотекарські курси, курси іноземних мов, модельні курси „Арт-формінг”. При  будинку офіцерів працював кінотеатр на 400 глядацьких місць. На театральній сцені будинку офіцерів виступали такі відомі творчі колективи, як МХАТ ім. М.Горького,  Московського театру мініатюр, театру  Є.Вахтангова, Київського театру естради, Державного Російського театру Естонії, Москонцерту, проходили творчі зустрічі з Л.Утьосовим, Е.Рязановим, Й.Кобзоном, В.Тіхоновим, Л.Хітяєвою, Р.Биковим, Бюль-Бюль Огли, О.Янковським, П.Тодоровським, Н.Гундарєвою, О.Відовим, М.Казаковим, В.Лановим, М.Светіним, Л.Куравльовим, В.Пилипенком та іншими видатними творчими людьми. Сьогодні силами творчих колективів будинку офіцерів організовуються і проводяться концертні та святкові заходи у гарнізоні, надається всебічна методична, організаційна, технічна допомога військовим частинам у організації та проведенні культурно-виховної, просвітницької роботи, військово-патріотичного виховання. До уваги відвідувачів у будинку офіцерів працює бібліотека, яка налічую книжковий  фонд близько 90 тисяч екземплярів.  Створені та працюють колективи художньої самодіяльності  - бального та сучасного танцю, вокального та образотворчого мистецтва, дитяча театральна студія, курси іноземних мов, народний жіночий хор ветеранів Великої Вітчизняної війни „Бойові подруги”, клуб за інтересом для членів сімей військовослужбовців гарнізону „Відпочиваємо всією сім'єю”. Існують такі організації: суспільна організація „Народний інститут людини”, Військово-наукове товариство, Одеська міська секція ветеранів війни-однополчан, Одеська ветеранська організація вищих офіцерів, Одеське обласне відділення пошуково-видавничого агентства „Книга пам’яті України”.  
59 будинок офіцерів є сучасним центром культури, який впроваджує комплекс культурно-просвітницьких заходів щодо забезпечення відпочинку та дозвілля військовослужбовців, членів їх сімей, веде активну роботу по військово-патріотичному, естетичному вихованню молоді, займає достойне місце серед культурних закладів міста. 
З 1 березня 2012 року на фінансове забезпечення були прийняті заклади Дитячий оздоровчий табір імені Юрія Гагаріна (ДОТ ім. Ю.Гагаріна) та Дошкільний  навчальний заклад "Джерельце" (ДНЗ "Джерельце").


https://youtu.be/TovhxXKPvbw 
- презентація

https://youtu.be/PxHThzjQhTw - реклама